Tervetuloa aloittamaan flamencosyksy Marianna Stråhlmannin ja Anne Riikola-Sarkkilan flamencotanssikurssilla. 

Kolmen päivän kurssi jakautuu osioihin, joissa harjoitellaan flamencotekniikkaa, perinteistä Tangos De Málaga -tyyliä ja tutustutaan nykyflamencoon kehollisuuden, liikkeen ja rytmin kautta erilaisin harjoittein. 

Tule tanssimaan, oppimaan, nauttimaan ja iloitsemaan flamencotanssista erittäin kokeneiden ja arvostettujen flamenco-opettajien johdolla. Kurssi soveltuu tasoille keskitaso-edistyneet.

Aikataulu: ke-pe 18.- 20.8.2021, ke klo 18-20, to-pe klo 17-19.

Paikka: Helsingin tanssikeskus, Sturenkatu 27, Helsinki.

Hinta: 90,00 euroa.

Lisätiedot ja sitovat ilmoittautumiset 11.8. mennessä osoitteeseen ole@fiestaflamenca.fi. Ilmoittauduthan ajoissa, kurssilla on rajattu osallistujamäärä.
Lisää tietoa opettajista ja heidän toiminnastaan löydät sivuilta www.fiestaflamenca.fi ja www.vuelta.fi

Lisätietoja kurssipaikasta: www.helsingintanssikeskus.fi